Loading...
Axenda e Directorio 2018-01-20T10:34:29+00:00

AXENDA TELEFÓNICA

Urxencias Médicas 061
Ambulatorio (Urxencias) 981 770 711
Urxencias Xerais 112
Centro de Saúde 981 77 07 90
Policía Local-Urxencias 981 770 602
Policía Local-Información 981 770 694
Garda Civil 984 770 053
Protección Civil 981 774 742
Bombeiros 981 775 153
Baleirado de Foxas Sépticas 981 770 026
Punto Limpo/Recollida de Trastes 981 795 524

Telecentro e Aula de Informática 981 771 300
Museo 981 773 693
Tesorería 981 773 686
Urbanismo 981 776 526
Biblioteca 981 771 946
Información Xeral (Cetraliña) 981770 011
Alcaldía 981 770 105
Oficina de Turismo 981 776 666
Secretaría 981 776 524
Obras e Contratación 981 776 525
Catastro 981 776 528
Intervención e Contabilidade 981 776 527
Cultura e Deportes 981 770 100
Servizos Sociais 981 770 707
Servizos Sociais – Psicóloga 981 770 707

Cemiterio Municipal 981 771 470
Gardaría municipal 981 772 552
Centro Formación Ocupacional e Servizo Galego de Colocación 981 773 281
Radio Betanzos 981 773 703
Arquivo Histórico 981 773 692
Oficina Municipal de Información Xuvenil 981 771 300
Oficina de Rehabilitación do Casco Histórico 981 773 690
Piscina Municipal 981 771 792
Servizo de Normalización Lingüistica 981 770 100
Fax – Oficinas Xerais 981 776 529
Fax – Alcaldía 981 776 520
Fax Cultura 981 774 285
Fax Policía Local 981 773 694
Fax – Centro Formación Ocupacional 981 774 095
Casa da Xuventude 981 774 089

Ambulatorio Seguridade Social, Rúa Pintor Seijo Rubio 981 770 790
Seguridade Social-Oficinas, Rua Pintor Seijo Rubio 981 770 405
Servizo Municipal de Augas (Viaqua), Praza Maestro Jose Dapena 981 772 112
Unión Fenosa Atención ao cliente / Avarías 24 Horas 901 404 040
Oficina de Correos e Telégrafos, Avda. Linares Rivas 981 771 888
Servizo de Recadación (Diputación Provincial), Praza de Galicia 981 771 835
Axencia Tributaria, Praza Constitución, 9 981 773 351
Rexistro da Propiedade, Rúa Doctor José Fariña 981 770 212
Residencia de Anciáns 981 770 325
Consorcio das Mariñas 981 784 704
Cita Previa DNI A Coruña 902 247 364
INEM 981 770 405
Permiso de Quemas Controladas 981 112 000
Servicio de Prevención e Extinción de Incendios Forestais 981 775 870

Museo das Mariñas 981 773 693
CIEC Centro Internacional da Estampa Contemporanéa 981 772 964

Decanato 881 881 420
Xulgado de 1ª Instancia Nº1 881 881 403 / 404 / 405 /406 /407
Xulgado de 1ª Instancia Nº2 881 881 411 / 412 / 413 / 414 / 415 / 416 / 417
Xulgado de 1ª Instancia Nº3 881 881 425 / 426 / 427 / 428 / 429
Rexistro Civil 881 881 419

La Galera 881 986 227
As Cascas Elena Moreno 881 986 171
Couceiro 981 770 103
Pilar da Calle Amaro 981 770 304
Leis 981 770 656

CEIP “Francisco Valles Villamarín” 981 770 017
Colexio “Ntra. Sra. Sagrado Corazón” 981 770 056
IES As Mariñas 981 775 811
CEIP Francisco Vales Villamarín 981 77 00 17
Colexio da Grande Obra de Atocha 981 770 452
IES “Francisco Aguiar” 981 772 451
Gardería Municipal 981 772 552
Conservatorio Municipal 981 773 696

Teletaxi Betanzos 981 771 515
Radio Taxi Betanzos 981 774 990
Parada de Taxi 981 770 202
Taxi adaptado 619 075 640

Mariano 981 772 362
La Merced 981 771 859

  • Empresa Arriva 902 277 482
  • Empresa Gilsanz 981 770 752
  • Empresa Rivas 981 771 224
  • RENFE 902 240 202

DIRECTORIO DE ASOCIACIÓNS

As asociacións que causen baixa ou non desexen aparecer no seguinte rexistro, pregamos que no lo comuniquen ao departamento de participación ciudadá do Concello de Betanzos.
Data de Actualización: 21 Xullo 2017

      Asociación
      Presidente
      Dirección
      Correo electrónico
      A.R.C. BETANCEIROS EN EL MUNDOALEJANDRO VÁZQUEZ SUAREZALEXANDRE BÓVEDA, 4 5º DCHA.
      ACDR PEÑA MAGADALENASERAFÍN RODRÍGUEZ VÁZQUEZPRAZA PADRE FRANCISCO BLANCO, 4 BAJO
      ACRD SAN ESTEBAN DE PIADELAMANUEL GANDARA BARRALLAMELAS, S/N - PIADELA
      AGRUPACION CARLOS SEIJORECIO SANCHEZ ANAPESCADERIA, 2
      AGRUPACIÓN TEATRO MARIÑÁNJUAN JOSÉ VÁZQUEZ POUSADAMARINA, 51 - 4º
      ANPA BRIGANTIUMAMAYA GARCIA SANCHEZCEIP VALES VILLAMARIN-O CARREGAL,4
      ASMUBEDAISY SÁNCHEZ SANTOSAVDA. CASTILLA Nº65-67 BAIXO
      ASOC. CULTURAL AUDIOVISUAL LA CIUDAD EN BNOELIA TEIJEIRO CALAVENIDA JESÚS GARCÍA NAVEIRA 34 3º IZQ.[email protected]
      ASOCIACIÓN PORTA DA VILAPABLO RODRÍGUEZ GÓMEZROLLO, 20-22 2º
      ASOCIACION A VELAS VIRJOSE LUIS LAGOA FREIREPESCADERIA, 2
      ASOCIACION AMIGOS DE LA BANDAEDUARDO VÁZQUEZ SÁNCHEZRÚA ÁNXELES Nº 44
      ASOCIACION AMIGOS DE LOS RIOS DE BETANZOSALBERTO GÓMEZ DÍAZPESCADERÍA, 2
      ASOCIACIÓN AMIGOS DO CASCO HISTÓRICO DE BETANZOSPAULO B. MARTINEZPESCADERIA, 2
      ASOCIACION BRIGANTIUM VETERANOSEDELMIRO ALVAREZ BRAÑASBARTOLOMÉ COSSIO, 7 - 1º B
      ASOCIACION C.R.D. DBASEJOSÉ VICTOR PENA LÓPEZCAMPO DE FUTBOL GARCIA HERMANOS
      ASOCIACIÓN COMISIÓN DE FIESTAS DE SAN MARTIÑO DE TIOBREOSCAR FERNÁNDEZ CAGIAOLG. BRAXE Nº 21 TIOBRE[email protected]
      ASOCIACION CULTURAL A FULIADAPABLO FREIRE VIDALSALVADOR CABEZA DE LEÓN, 2 - 2º DCHA
      ASOCIACIÓN CULTURAL CASA CASTILLO BETANZOSANA COUCEIRO GONZÁLEZRÚA FERREIROS 18 BAIXO
      ASOCIACION CULTURAL DEPORTIVA AS COBASÁNGEL CARRO LOUREDAGUILIADE Nº 95
      ASOCIACION CULTURAL E FOLK OS BRIGANTINOSBARALLOBRE BEADE ALBERTO2º GRUPO BRIGANTIM,34-1º
      ASOCIACION CULTURAL EIRA VELLAXESÚS TORRES REGUEIROPESCADERIA, 2
      ASOCIACION CULTURAL FRANCISCO AGUIAR DE BETANZOSAVENIDA DE LA CORUÑA
      ASOCIACION CULTURAL MANOS DE LUZROEL ALONSO PAULAPESCADERÍA, 2
      ASOCIACION CULTURAL MOTOCICLISTA FURTIVOSDANIEL GARCIA ARUFESALVADOR CABEZA DE LEON, 8-5º A
      ASOCIACION CULTURAL RAMON BEADE MENDEZFERNANDEZ LOPEZ TATIANAVENEZUELA, 34-36 BAIXO
      ASOCIACION CULTURAL RECREATIVA E DEPORTIVA A RIBEIRAANTONIO VELO PÉREZJOSE GARCIA ACUÑA, 9
      ASOCIACIÓN CULTURAL, RECREATIVA, DEPORTIVA E GASTRONÓMICA A TRIQUETAMIGUEL ÁNGEL SOBRINO NUÑEZRÚA VALDONCEL 59-65 1ºC
      ASOCIACIÓN CULTURAL, RECREATIVA RAIOLAANTONIO VÁZQUEZ MONTESGUILIADE Nº116
      ASOCIACION DE CARITAS INTERPARROQUIALACALDE TOMAS DAPENA 4 BAIXO
      ASOCIACION DE COMERCIANTES Y EMPRESARIOS DE BETANZOSANIDO DIAZ ANTONIAPRAZA MESTRE JOSÉ DAPENA,1
      ASOCIACION DE FUTBOL DE PEÑAS DE BETANZOSJESÚS ANTONIO DÍAZ PEREIRASAAVEDRA MENESES 101-2º IZQ
      ASOCIACION DE MULLERES RURAIS LIAFAILPRIETO RIVERA Mª CARMENCASA DA XUVENTUDE-C/ VALDONCEL, S/N
      ASOCIACION DE NAIS E PAIS DON BALTASAR (ATOCHA)JOSE FRANCISCO MIÑO BARREIROAVENIDA DE CASTILLA Nº146
      ASOCIACION DE NAIS E PAIS O CARREGAL DO IES FCO AGUIARYAÑEZ VILLAVERDE MARÍA LUISAIES FCO AGUIAR-AVDA DA CORUÑA S/N
      ASOCIACION DE RADIO TAXI BETANZOSCARREIRA VEIGA JOSE ANTONIOAV. DE CASTILLA, 29 1º
      ASOCIACIÓN DE VECIÑOS AS MINASBUJÁN CARREIRA MARÍALOCAL SOCIAL BETANZOS O VELLO
      ASOCIACION DE VECIÑOS DOS REMEDIOS A PONTE VELLAGOMEZ GOLPE Mª HERMINIASAAVEDRA MENESES Nº 50 BAJO
      ASOCIACION DE VECINOS INFESTASANCHEZ CARRO JOSE ANTONIOINFESTA, 86, 1º
      ASOCIACION DE VECINOS ROSALIA DE CASTROGONZALEZ RICO OBDULIOROSALIA DE CASTRO Nº20-1º IZQ
      ASOCIACIÓN DE VECIÑOS XUNCALES DE CASTROFERNÁNDEZ SEIJO PEDROCASTRO PONTELLAS, 94
      ASOCIACION ESPAÑOLA DE LUCHA CONTRA EL CANCERMORANDEIRA FARIÑA MILUCAPESCADERIA, 2
      ASOCIACIÓN GASTRONÓMICA E CULTURAL AMIGOS DO BARRIO DA PONTE VELLAJOSÉ JESÚS FERNANDEZ ROELMAESTRA PAQUITA ZULUAGA PORTAL 3 4º IZQ.
      ASOCIACIÓN GASTRÓNOMICA O CANDILJUAN MANUEL VILLAVERDE NUÑEZRÚA CAÑOTA Nº15 BAIXO
      ASOCIACIÓN MIRABALANA MARÍA SAAVEDRA LÓPEZCURROS ENRÍQUEZ, 4 1º
      ASOCIACIÓN PEÑA DEPORTIVISTA MGJOSÉ ANTONIO SOUTO RAMOSPRAZA PEPITO ARRIOLA 2 - BAJO
      ASOCIACIÓN PRODUCTOS DE MADERA BETANZOSJOSÉ VIDAL RICOPESCADERÍA, 2
      ASOCIACION SANTO DOMINGOCABEZA NUÑEZ JOSEFASOPORTAIS FONTE DE UNTA,4-1º
      ASOCIACION SECTORIAL VITICULTORES E ADEGUEIROSAMIGO SANTOS JOSE MANUELCARREGAL
      ASOCIACION VECIÑAL E CULTURAL SAN MARTIÑOPORTO LAGE MARÍA DEL CARMENLOCAL SOCIAL DE BETANZOS O VELLO
      ASOCIACION VECIÑAL O SANTIAGOJOSE LUIS VARELA AMADOLOCAL SOCIAL DE XAN ROZO
      ASOCIACIÓN VECIÑOS DA MAGDALENA EA CONDOMIÑAJOSÉ ÁNGEL PAZ QUINTANAAVENIDA DA CORUÑA, 12
      ASOCIACION XUVENIL BRIGANTIUMVAZQUEZ SUAREZ CECILIAVALDONCEL-CASA DA XUVENTUDE
      BEAT STREET BETANZOSALVAREZ SILVENT PABLOCOTO, 4
      BETANZOS CLUB DE FUTBOLANTONIO FERNANDEZ LENDOIROESTADIO GARCIA IRMÁNS
      CENTRO PAI MENNISRA DIRECTORACAMIÑO DA ESTACIÓN 15
      CLUB ATLETISMO AS MARIÑASCARNEIRO MEDÍN RUBÉNPESCADERÍA, 2
      CLUB BALONCESTO STO DOMINGOVALEIRO IGLESIAS JOSE MVALDONCEL, 43-2
      CLUB BTT CAIMANES BETANZOSLUIS ANTONIO CORRALDOCTOR JOSÉ FARIÑA, 4 BAJO
      CLUB CICLISTA BETANZOSJOSE MANUEL ROEL VILLARRÚA CONDOMIÑA Nº35
      CLUB DE KARATE-DO SHIN-GI-TAIGARCIA RODRIGUEZ NORBERTORUA DO OURO, 6
      CLUB HAN´S HORANG-ISEUNG HAN SHIN JANGAV. CASTILLA 14, 1º[email protected]
      CLUB NAUTICO RIA DE BETANZOSAGUSTÍN SÁNCHEZ REYPASEO DEL MALECON - APDO. CORREOS, 62
      CLUB TROULA BETANZOS F.S.CARRO DOPICO JOSE LUISAVDA. GARCIA NAVEIRA, 54-56, 4º D
      CLUB VETERANOS BETANZOS NORTE C.F.SANTOS SILVA MARTINEZ MATIASCAMPO DE FUTBOL GARCIA HERMANOS
      CLUB XADREZ BETANZOSJULIAN DEL RIO REYPESCADERIA, 2
      COFRADÍA DE SEMANA SANTAIGNACIO ABEAL PÉREZLANZOS, 16
      COMUNIDAD DE VECINOS Y VIVIENDAS A CONDESAGONZALEZ SEOANE PABLOCORAL POLIFONICA, BL. 3-BAJO
      CORAL POLIFONICA DE BETANZOSVAZQUEZ GOMEZ LOURDESANGELES, 43-BAIXO
      CRUZ VERMELLA XUVENTUDECASANOVA DIAZ Mª MERCEDESAVDA. LINARES RIVAS, 2
      GARELIA TEATROLOSADA SESMONDE UXIORUA TRAVESA,14-1º
      KICK BOXING CLUB CANEIROSVICENTE MANUEL FERNÁNDEZ RODRÍGUEZPOLIDEPORTIVO MUNICIPAL-AVDA CARREGAL
      LORENZANA RACINGALFREDO LORENZANA EDREIRARÚA DAS MARIÑAS, 15 - 3ºD[email protected]
      MOTOCLUB BETANZOSJOSÉ ÁNGEL MONTES PATIÑORÚA ARGENTINA, 8[email protected]
      PEÑA DEPORTIVISTA BRIGANTIUMINÉS REGUEIRO AMADOSAAVEDRA MENESES 62 BAJO
      PEÑA LASTRASOTIN ESTRADA MONICATOURIÑAO DE ABAIXO, 16 SAN MARTIÑO
      PENSIONISTAS Y JUBILADOS BRIGANTINA DE BETANZOSMANUEL PRADO CARROANGUSTIA, 6
      RADIO CLUB COSTA VERDEDIAZ PEREZ JORGELOCAL SOCIAL DE CASTRO - CASTRO PONTELLA
      ROTARY CLUB DE BETANZOSPESCADERIA, 2
      S.D. SAN ROQUE BETANZOSGOMEZ LOPEZ DAVIDPL. PEPITO ARRIOLA, 2-BAIXO
      SDR NORTEVALIÑO SANCHEZ JORGETARREO, 23
      SOC.G.C.D.X. LAR DE UNTAFERNANDEZ VAZQUEZ HENRIQUEPESCADERIA, 2
      SRDC LA RIAPENA SALGADO JOSE ANTONIO1º GRUPO BRIGANTIUM, 2º-P50
      TALLER DE COMUNICACIÓN AUDIOVISUAL DAS MARIÑASJOSÉ CARLOS SOLR GÓMEZRÚA TRAVESA, 18
      CLUBE TAEKWONDO KWON BETANZOSADRIAN MACEIRAS MASEDARÚA PINTOR SEIJO RUBIO, 1-BAJO[email protected]
      ASOCIACIÓN CULTURAL MARIA MIRAMONTESCARLOS DIAZ DIEGUEZRÚA ANXELES, 25-2ºESQ.[email protected]
      ASOCIACIÓN DEPORTIVA MOTO-VOLTA GALICIAJUAN CARLOS LEDO MARTINRÚA VENEZUELA, 3-9, ENT.C
      PEÑA FUTBOL ESCALA DOYMASANTIAGO OIS ALVAREZLUGAR VISTA ALEGRE, 6[email protected]
      CLUB AS VELLAS NON PARAMOSANTONIO SANCHEZ OTEROLUGAR BETANZOS VELLO, 20-A[email protected]
      ASOCIACIÓN XUVENIL JUGGER BETANZOSMANUEL DEL RÍO GONZÁLEZRÚA VALDONCEL, 7[email protected]